Rondel 2L (16 cm) z pokrywą Philipiak Milano Futuro

1270,00 

Waga 2 kg
Wymiary 25 × 32 × 16,5 cm
Marka

Philipiak Milano

Seria

Futuro

Gwarancja

25 lat

Numer EAN

5903678065553

,

5904024100157

Zmywarka

Wybrane elementy, po rozłożeniu

Kolor uchwytów

Czarne

,

Ręcznie malowane

Najniższa cena z 30 dni: 1270,00  SKU: Brak danych Kategorie: , ,
Opis

Rondel o pojemności 2,0 litra z pokrywą, będzie stanowił uzupełnienie podstawowych zestawów naczyń lub bazę do budowania nowej kolekcji garnków niezbędnych w każdej kuchni dla rodzin i dla singli. Nasze rondle są niezwykle funkcjonalne, ich poręczność i pojemności sprawiają, że możemy w nich gotować posiłki, mleko czy kaszę, przygotowywać sosy, podgrzewać i dusić dania. Mogą także zastąpić czajnik. Rondel posiada techniczne udogodnienia właściwe produktom marki Philipiak Milano. Naczynie jest dostosowane do gotowania na kuchenkach indukcyjnych, gazowych i elektrycznych.

Poznaj bliżej nasze naczynia

TRWAŁOŚĆ
I NIEZAWODNOŚĆ

25 lat gwarancji

1

NAJWYŻSZEJ
JAKOŚCI
STAL

18/10 jedna z najlepszych
do przyrządzania posiłków  

2

ERGONOMIA
I WYGODA
UŻYTKOWANIA

Duże i wygodne 
uchwyty nie nagrzewają się

3

WYGODNY
UCHWYT Z TERMOMETREM
NA POKRYWIE

Może jednocześnie
służyć jako podstawka

4

Zdrowe gotowanie

Schemat procesu gotowania

w zamkniętym obiegu pary wodnej

KOMFORT
I OCHRONA

Dzięki specjalnej konstrukcji
brzegu garnka można przelewać
płyny wąskim strumieniem

5

Wygoda użytkowania

SERWOWANIE POTRAW
BEZPOŚREDNIO
NA STÓŁ

Zapewnia wygodę
i elegancję

6

ZDROWE GOTOWANIE
NA PARZE

Bez utraty niezbędnych 
składników mineralnych 
z pożywienia

7

WYPROFILOWANY
BRZEG

Pozwala na wytworzenie
uszczelki wodnej
podczas gotowania.

8

PRZECHOWYWANIE
ŻYWNOŚCI

Dzięki antyseptycznej stali
żywność wolniej się psuje
a lodówka nie przechodzi
zapachami

9

KOMPATYBILNOŚĆ
ZESTAWU

Wszystkie elementy
doskonale do siebie
pasują i wzajemnie
się uzupełniają

10

Zobacz film z prezentacją naczyń

Poleć nasze naczynia znajomym

Umów się
na wspólne gotowanie

Weź udział w warsztatach
prowadzonych przez
uczestników Master Chef

Dowiedz się więcej

Często zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. W przypadku nie znalezienia odpowiedzi, skontaktuj się z naszymi konsultantami, którzy wyjaśnią wszelkie wapliwości.   

Czy naczynia Philipiak Milano mogę myć w zmywarce?

Naczynia zestawu Philipiak Milano Versatile możesz w całości myć w zmywarce. W przypadku naczyń w wersji Futuro i Classic przed włożeniem do zmywarki powinieneś odkręcić uchwyty pokryw z termometrem oraz ręcznie malowane uchwyty naczyń. 

Czy na patelni groszkowej mogę smażyć panierowane mięsa?

Pamiętaj, że nie wszystkie potrawy można smażyć bez dodatku tłuszczu. Smażenie jajecznicy, naleśników, placków ziemniaczanych czy panierowanych kotletów schabowych, wymaga zastosowania niewielkiej ilości tłuszczu. W tym przypadku stosuj tzw. filtr olejowy, który pełni rolę delikatnej powłoki uniemożliwiającej przypalenie potrawy. Niewielką ilość tłuszczu rozprowadź pędzelkiem lub ręcznikiem papierowym, usuwając jednocześnie jego nadmiar. Przy smażeniu z dodatkiem tłuszczu nie nagrzewaj patelni do testu kropli, ponieważ patelnia nie może być maksymalnie rozgrzana. Jak to sprawdzić? Jeśli krople wody wrzucone na patelnię "tańczą" po jej powierzchni podobnie jak krople rtęci to oznacza, że patelnia rozgrzana jest za mocno. W takim przypadku wyłącz źródło energii i poczekaj, aż patelnia trochę przestygnie. Krople wody powinny wyparować natychmiast po zetknięciu się z powierzchnią patelni - to będzie oznaczać, że możesz położyć filtr olejowy i smażyć jajecznicę. Ta technika dotyczy zarówno smażenia na patelniach groszkowych, płaskich jak i na patelniach ceramicznych.

Czy naczynia Philipiak Milano posiadają Certyfikat Jakości?

Tak, naczynia Philipiak Milano posiadają Certyfikaty jakości a także Certyfikat Profilaktyki Cholesterolowej.

Czy uchwyty naczyń Philipiak nagrzewają się?

Uchwyty w zestawie garnków Philipiak Milano Versatile są wykonane ze stali szlachetnej pustej w środku. Dzięki temu nagrzewają się one tylko w ograniczonym stopniu. W przypadku naczyń z zestawów Classic i Futuro jedna z części uchwytów  została wykonana z tworzywa sztucznego, dlatego podczas gotowania czy smażenia nie nagrzewają się.

Dlaczego na naczyniach zostają jasne i białe plamy po gotowaniu niektórych dań? Czy zagrażają one mojemu zdrowiu?

Plamy na stali szlachetnej mogą się pojawić w wyniku złej jakości wody. Nie mają one negatywnego wpływu na jakość gotowanych potraw ani też na Twoje zdrowie.

Gdzie znajduje się informacja o miejscu produkcji naczyń.

Na pieczęci wybitej na spodzie każdego naczynia znajduje się potwierdzenie miejsca produkcji naczyń. Taka informacja znajduje się również w instrukcji i na opakowaniu.

Jak długo mogę używać naczyń Philipiak Milano?

Naczynia Philipiak Milano są objęte 25-letnią gwarancją. Jakość materiałów użytych do ich produkcji gwarantuje dużo dłuższy okres użytkowania.

Jak najlepiej dbać o naczynia Philipiak?

Do skutecznej pielęgnacji naczyń Philipiak Milano, używaj preparatów przeznaczonych do pielęgnacji naczyń ze stali szlachetnej np. mleczka Inox Luks. Mleczko to zawiera mikrodrobinki rubinu. Innowacyjna formuła doskonale i szybko usuwa nawet najcięższe zabrudzenia. Polej zabrudzoną powierzchnię, odczekaj chwilę i przetrzyj szmatką. Na koniec umyj pod bieżącą wodą i wytrzyj. Środek zawiera dodatkowo: substancje polerujące i kwasy nieorganiczne. Do mycia naczyń nie używaj ostrych gąbek, ani ich nie szoruj, bo to może porysować powierzchnię naczynia. W przypadku osadu wynikającego z jakości wody plamy możesz usunąć za pomocą wody z octem lub wody z cytryną rozcieńczonych w proporcjach woda do octu 5:1 i na koniec umyj pod bieżącą wodą miękką szmatką.
Do przypaleń używaj Płynu do usuwania przypaleń i tłuszczu



Co mam zrobić w przypadku zassania pokrywy naczynia.

W przypadku zassania pokrywy naczynia, delikatnie podgrzej naczynie na niewielkim źródle ciepła do momentu, aż będzie można swobodnie ją zdjąć.

Czy mogę myć termometry na pokrywach naczyń Philipiak Milano, czy trzeba je zdejmować za każdym razem?

Pokrywy zestawu Versatile możesz myć w zmywarce w całości. Myjąc w zmywarce pokrywy zestawów Futuro i Classic zalecamy odkręcić termometry. Naczynia wszystkich serii możesz myć ręcznie bez konieczności demontażu termometrów i uchwytów.

Czy naczynia Philipiak powinienem przed pierwszym użyciem?

W procesie produkcji naczynia Philipiak Milano są pokrywane specjalnym płynem zabezpieczającym, który należy dokładnie zmyć przed pierwszym użyciem. 

Do czyszczenia używaj środków przeznaczonych do pielęgnacji naczyń ze stali szlachetnej np. mleczka Inox Luks. Mleczko to zawiera mikrodrobinki rubinu. Innowacyjna formuła doskonale i szybko usuwa nawet najcięższe zabrudzenia. Polej zabrudzoną powierzchnię, odczekaj chwilę i przetrzyj szmatką. Na koniec umyj pod bieżącą wodą i wytrzyj. Środek zawiera dodatkowo: substancje polerujące i kwasy nieorganiczne. Do mycia naczyń nie używaj ostrych gąbek, ani ich nie szoruj, bo to może porysować powierzchnię naczynia. W przypadku osadu wynikającego z jakości wody czy innych zabrudzęń, plamy możesz usunąć za pomocą wody z octem lub wody z cytryną rozcieńczonych w proporcjach woda do octu 5:1 i na koniec umyj pod bieżącą wodą miękką szmatką. Do przypaleń używaj Płynu do usuwania przypaleń i tłuszczu

Gdzie mogę uzyskać informację na temat serwisu i reklamacji produktów Philipiak Milano?

Informacje na temat serwisu naczyń Philipiak i możliwości składania reklamacji możesz uzyskać poprzez kontakt z infolinią: +48 22 479 45 50 lub zgłoszenie wysłane na adres e-mail: bok@philipiak.pl

Gdzie mogę uzyskać informacje, jak używać naczyń Philipiak?

Aby uzyskać pełną informację na temat sposobu korzystania z naczyń Philipiak Milano skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Philipiak Milano:

tel.+48 22 479 45 50
e-mail: bok@philipiak.pl

Przeczytaj instrukcję a poniżej odnajdziesz dalsze wskazówki dotyczące gotowania w naczyniach Philipiak oraz smażenia w naczyniach Philipiak.

Instrukcja smażenia bez tłuszczu na patelni groszkowej - krok po kroku

Smażenie mięsa niepanierowanego z marynatą lub bez marynaty - krok po kroku

  • Postaw patelnię groszkową na źródle energii. Przykryj ją pokrywką. Kiedy wskaźnik termometru znajdzie się w na zielonym polu (około 2-5 minut w zależności od źródła energii cieplnej), sprawdź patelnię testem kropli wody
    Jeśli krople wody będą ślizgać się na powierzchni patelni, to oznacza, że patelnia jest rozgrzana właściwie, jeśli woda wyparuje – patelnia nie jest jeszcze rozgrzana dostatecznie do smażenia mięsa.
  • Na właściwie rozgrzanej patelni połóż wcześniej przygotowane mięso. Zacznij je smażyć pod przykryciem, pilnując, aby wskaźnik termometru nie znalazł się na czerwonym polu.
    Jeśli wskaźnik termometru znajdzie się na czerwonym polu, wyłącz źródło energii.

    Kontakt z rozgrzanym dnem patelni zamknie pory na powierzchni mięsa i będzie ono miało tendencję do przywierania do dna, w tym czasie nie odrywaj potrawy od dna, pozwól mu się spokojnie smażyć. Po kilku minutach, w zależności od gatunku mięsa, mięso samo odejdzie od dna.
  • Po tradycyjnym czasie smażenia konkretnego gatunku mięsa np. filet z kurczaka – 3-5 minut, przełóż mięso na drugą stronę. Jeśli rodzaj mięsa należy do delikatnych i miękkich (filet z kurczaka) – po przełożeniu mięsa na drugą stronę wyłącz źródło ciepła i przykryj naczynie ponownie pokrywką. Mięso usmaży się dzięki energii zgromadzonej w akutermicznym, kumulującym ciepło dnie patelni. Kontynuujemy smażenie na wyłączonym źródle energii, biorąc pod uwagę czas smażenia tego konkretnego gatunku mięsa i wielkości porcji.
  • Patelnię, na której smaży się mięso, można przykryć pokrywą, mięso stanie się wtedy wilgotne i soczyste. Jeśli ma pozostać chrupkie, lepiej, aby patelnia pozostała odkryta
Smażenie naleśników, jajecznicy, placków ziemniaczanych, racuchów - krok po kroku.
  • Zacznij od właściwego rozgrzania patelni, tzn. patelnia nie może być rozgrzana za mocno. Wykonaj test kropli wody. Jeśli kropelki wody ślizgają się na powierzchni patelni, patelnia jest rozgrzana za mocno. Wyłącz źródło energii i poczekaj, aż patelnia chwilę ostygnie. Test kropli wody powinien pokazać, że woda wyparowuje natychmiast po kontakcie z patelnią – wtedy patelnia jest rozgrzana właściwie.
  • Teraz rozprowadź na patelni cienką warstwę tłuszczu tak, aby stanowiła filtr pomiędzy patelnią a smażonym produktem, np. przy pomocy specjalnego pędzelka lub oliwy w sprayu. Przy smażeniu np. naleśników czy racuchów można na czas smażenia wyłączyć źródło energii.

    Podczas smażenia tego typu potraw należy pilnować, aby patelnia nie rozgrzała się za mocno, wtedy potrawa się spali.
  • Jajecznica wymaga najmniejszego rozgrzania patelni. Rozgrzej patelnię tak, aby test wody pokazał odparowanie wody. Wyłącz źródło energii i dopiero smaż jajecznicę, gdyż w innym przypadku może się przypalić i przylgnąć do powierzchni patelni. W przypadku jajecznicy również wymagany jest filtr olejowy
Dlaczego podczas smażenia na patelni groszkowej przypala mi się mięso?

Podczas smażenia bez tłuszczu na patelni groszkowej mięso się nie przypali, jeżeli zostaną spełnione odpowiednie warunki.

Najczęściej przyczyna przypalania mięsa tkwi w zbyt mocno rozgrzanej patelni. Aby dobrze określić stopień rozgrzania patelni, należy przeprowadzić test kropli wody. Przy prawidłowej temperaturze, która jest idealna do smażenia, krople wody nie wyparują od razu, a będą "tańczyć" na powierzchni patelni jak rtęć. Patelnia nie powinna się nagrzewać do smażenia bez tłuszczu dłużej niż 3-5 minut.

W przypadku wątpliwości i podejrzenia, że patelnia jest rozgrzana zbyt mocno, sugerujemy wyłączyć źródło energii, pozwolić patelni ostygnąć, po czym rozgrzać ją ponownie kontrolując czas i powtórzyć test kropli.

Jak upiec kurczaka w naczyniu Philipiak bez użycia piekarnika?

Najpierw bardzo dobrze rozgrzej duże naczynie. Do środka włoż odwrotnie tarkę, a na samo naczynie połóż krążek redukcyjny i pokrywę średnią. Na tarkę połóż kurczaka, aby niepotrzebny tłuszcz ściekał pod tarkę, a przez dziurki w krążku redukcyjnym będzie wychodziła para. Wtedy kurczak nie będzie się dusił tylko piekł.

W których naczyniach Philipiak mogę piec?

Do pieczenia możesz użyć każdego naczynia z kolekcji Philipiak, ponieważ każde jest wykonane ze stali szlachetnej. Szczególnie polecamy naczynie owalne tzw. "Gęsiarkę" z kolekcji Futuro i Classic.
Pamiętaj, że w przypadku tych serii, aby przed pieczeniem odkręcić termometry i uchwyty. Tworzywo z których są wykonane nie jest odporne na tak wysokie temperatury jakie panują w piekarniku.

Oczywiście możesz piec w naczyniach Philipiak także bez używania piekarnika.

Spośród produktów do pieczenia warto wyróżnić zestaw Lasagner wykonany ze stali szlachetnej. Można w nich piec mięsa, zapiekanki, lasagne, a nawet ciasta.

W naszej ofercie posiadamy Lasagnery w trzech wielkościach – małą, średnią i dużą.

Jak gotować w systemie wieżowym?

Są dwie proste zasady efektywnego gotowania w systemie wieżowym.

  • Potrawa, która gotuje się najdłużej, gotuje się na dole wieży.
  • Jeśli dostawiasz kolejne elementy do wieży – zarówno pierwsze naczynie, jak i kolejne naczynia muszą być rozgrzane. Wyjątek stanowi misa, ona nagrzeje się wystarczająco już po dostawieniu jej do wieży, ponieważ nie ma akutermicznego dna.

    KOMBINACJE GOTOWANIA W SYSTEMIE WIEŻOWYM:

  • Mała wieża  – średnie naczynie przykryj misą (w zależności od potrzeb wewnątrz umieść lub nie tarkę). Na misie postaw małe naczynie z wcześniej podgrzanym dnem i przykryj pokrywą.

  • Średnia wieża - duże naczynie przykryj misą  (w zależności od potrzeb wewnątrz umieść lub nie tarkę). Na misie postaw średnie naczynie, które przykryj pokrywą.
       
  • Duża wieża – duże naczyne przykryj misą  (w zależności od potrzeb wewnątrz umieść lub nie tarkę i pierścień redukcyjny). Na misie ustaw średnie naczynie, które przykryj misą małą. Na niej połóż małe naczynie z pokrywą.
Opinie (0)

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Tylko zalogowani klienci, którzy kupili ten produkt mogą napisać opinię.

Dostawa produktów

Dostawa produktów

Dokładamy wszelkich starań, aby zakupione produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej. Produkty dostarczamy w dowolne wskazane miejsce z wykorzystaniem przesyłki kurierskiej.

Ceny przesyłek kurierskich:
• darmowa dostawa krajowa - za zamówienie o wartości równej lub wyższej niż 500 zł
• koszt dostawy za zamówienie do 500 zł uzależnione jest od firmy realizującej zlecenie i rodzaj przesyłki:

POCZTEX – płatność z góry 15 zł, POCZTEX – przy odbiorze 20 zł
DHL – płatność z góry 20 zł, DHL- przy odbiorze 25 zł

Dostawa Produktów za pobraniem możliwa jest dla zamówień o wartości do 6500 zł.

Czas dostawy:
POCZTEX i firma kurierska DHL - czas dostawy wynosi najczęściej maksymalnie 2 dni robocze;

Dostawa Produktów jest ograniczona do obszaru Rzeczpospolitej Polskiej. Dostarczenie towaru poza obszar Rzeczypospolitej Polskiej jest możliwe w drodze indywidualnych uzgodnień między Klientem a Sprzedawcą.